ostatnio byliśmy...

Piknik historyczny-Porabka

Noc Muzeów-Kostrzyn

Österreich - Das ende

Na Pragę

Operacja Kozica

Bój o Kołobrzeg

Arnswalde w ogniu

Cunzendorf unter dem Walde 1945

Lettland 1944

nasz udział w filmach:


Untitled Document

:: wydarzenia 2018

archiwa: 2017, 2016, 2015, 2014, 2013, 2012, 2011, 2010, 2009, 2008, 2007, 2006, 2005

W dniach 12-13 maja członkowie sekcji Armii Czerwonej wzięli udział w otwarciu wystawy "Między wojną a pokojem" oraz nocy muzeów w Twierdzy Kostrzyn . Galeria do obejrzenia tutaj.

 

W dniach 20-22 kwietnia 2018 sekcja WSS odbyła wiosenne manewry nawiązujące do wydarzeń z Austrii w 1945 roku. Galeria do obejrzenia tutaj.

 

Między 13 a 15 kwietnia sekcja Armii Czerwonej naszego stowarzyszenia gościła w malowniczej miejscowości Uniemyśl na pograniczu polsko-czeskim. Na miejscu szlifowaliśmy musztrę, rozwijanie szyków taktycznych oraz poruszanie się po polu walki. Mieliśmy również okazję do sprawdzenia naszej kondycji po zimowej przerwie zdobywając pobliskie szczyty. W trakcie tego intensywnego weekendu wczuliśmy się w rolę żołnierzy 21 Armii 1 Frontu Białoruskiego maszerujących przez Sudety Środkowe w kierunku Pragi podczas ostatniej dużej sowieckiej ofensywy w Europie, podczas II wojny światowej - Operacji praskiej. Galeria do obejrzenia tutaj.

 

W dniu 7 kwietnia 2018 miała miejsce kolejna edycji widowiska batalistycznego p.t.: "Głogów w Ogniu", którego mamy przyjemność być współorganizatorem. Galeria do obejrzenia tutaj.

 

73 lata po walkach o Festung Kolberg, w dniu 18 marca 2018 nasza Grupa wzięła udział w inscenizacji "Bój o Kołobrzeg". Odtworzyliśmy sylwetki żołnierzy 1 Armii Wojska Polskiego oraz batalionu alarmowego "Hempel". Na kołobrzeskiej plaży zostały przypomniane ostatnie godziny twierdzy. Galeria do obejrzenia tutaj.

 

W dniu 24 lutego 2018 członkowie naszego Stowarzyszenia wzięli udział w kolejnej edycji walk o Arnswalde (Choszczno).Inscenizacja dotyczyła środkowego okresu operacji Sonnenwende - walk o Arsnwalde w lutym 1945. Galeria do obejrzenia tutaj.

 

W dniach 12-14.01.2018 sekcja Wehrmacht Heer przeprowadziła manewry w miejscowości Rzeczka. Skupiliśmy się na doszkoleniu poznanych wcześniej taktyki i techniki niemieckich grenadierów. Ćwiczyliśmy poruszanie w terenie otwartym i leśnym oraz napady ogniowe ciężkiego karabinu maszynowego MG 42. Rozwijanie szyków ubezpieczonych oraz rozbudowane zagadnienia z musztry. Galeria do obejrzenia tutaj.

W dniach 6-7.01.2018 sekcja RKKA naszego stowarzyszenia udała się w okolice Żagania, w celu odbycia manewrów zimowych. W trakcie dwóch dni przeprowadziliśmy ćwiczenia z musztry jak i taktyki plutonu piechoty. Galeria do obejrzenia tutaj.

Celem niniejszej witryny internetowej jest tylko i wyłącznie prezentacja działalności Stowarzyszenia Grupa Rekonstrukcji Historycznej Festung Breslau. Witryna ta w żadnym wypadku nie ma na celu propagowania ideologii totalitarnych i w żaden sposób nie jest związana z przekonaniami członków ww. Stowarzyszenia. Przedmioty zawierające symbole ustrojów totalitarnych, prezentowane na niniejszej witrynie, mają jedynie wartość historyczną, dokumentacyjną i poznawczą.

artykuły:


Ucieczka ze stalinowskiego raju


Kobiety w RKKA


Oficerowie polityczni w Armii Czerwonej


Niespokojna emerytura


Sto Gram


Radar i sowieckie myśliwce nocne


Fotografia wojenna


Francuzi w WH i SS


Deutsche Feldpost


Jednostki turkiestańskie w WH i SS


Prasa w Breslau

życie grupy: