ostatnio byliśmy...

Piknik historyczny-Porabka

Noc Muzeów-Kostrzyn

Österreich - Das ende

Na Pragę

Operacja Kozica

Bój o Kołobrzeg

Arnswalde w ogniu

Cunzendorf unter dem Walde 1945

Lettland 1944

nasz udział w filmach:


Untitled Document

:: archiwum wydarzeń 2016

archiwa: 2015, 2014, 2013, 2012, 2011, 2010, 2009, 2008, 2007, 2006, 2005

Sekcje W-SS i WH gościły pod Kamienną Górą w Sudetach, organizując jesienno-zimowe manewry. Spędzony tam czas poświęciliśmy zarówno na szkolenia, jak i na wykonanie historycznej sesji zdjęciowej. Galeria do obejrzenia tutaj.

Sekcja odtwarzająca Waffen-SS ponownie spotkała się na Śląsku Opolskim w celu dalszego doskonalenia musztry, szkolenia natarcia dwóch drużyn MG, prowadzenia ognia na małym dystansie i walki bezpośredniej. Galeria do obejrzenia tutaj.

27 sierpnia, wzięliśmy udział kolejnej edycji "Oblężenia Klasztoru" w Lubiążu. W tym roku przedstawiliśmy dwie inscenizacje rekonstrukcji dotyczących walk w Austrii w 1945 roku oraz rozbicia 14. Dywizji Grenadierów SS ,,Galizien" w kotle pod Brodami. Zdjęcia tutaj.

W dniach od 29 kwietnia do 1 maja, po raz kolejny wzięliśmy udział w imprezie "Rajd Arado". Tym razem wcieliśmy się w rolę oddziałów niemiecko-estońskich, które 71 lat temu operowały w rejonie Jeleniej Góry, a następnie próbowały przebijać się przez Czechy do Zachodnich Aliantów. Relacja galerii.

2 kwietnia w fosie miejskiej w Głogowie odbyła się inscenizacja historyczna z okazji 71 rocznicy walk o Festung Glogau. Podczas inscenizacji wcieliśmy się w rolę żołnierzy biorących udział walkach na tym terenie. Zapraszamy do galerii.

Celem niniejszej witryny internetowej jest tylko i wyłącznie prezentacja działalności Stowarzyszenia Grupa Rekonstrukcji Historycznej Festung Breslau. Witryna ta w żadnym wypadku nie ma na celu propagowania ideologii totalitarnych i w żaden sposób nie jest związana z przekonaniami członków ww. Stowarzyszenia. Przedmioty zawierające symbole ustrojów totalitarnych, prezentowane na niniejszej witrynie, mają jedynie wartość historyczną, dokumentacyjną i poznawczą.

artykuły:


Ucieczka ze stalinowskiego raju


Kobiety w RKKA


Oficerowie polityczni w Armii Czerwonej


Niespokojna emerytura


Sto Gram


Radar i sowieckie myśliwce nocne


Fotografia wojenna


Francuzi w WH i SS


Deutsche Feldpost


Jednostki turkiestańskie w WH i SS


Prasa w Breslau

życie grupy: