ostatnio byliśmy...

Piknik historyczny-Porabka

Noc Muzeów-Kostrzyn

Österreich - Das ende

Na Pragę

Operacja Kozica

Bój o Kołobrzeg

Arnswalde w ogniu

Cunzendorf unter dem Walde 1945

Lettland 1944

nasz udział w filmach:


Untitled Document

:: archiwum wydarzeń 2005

archiwa: 2014, 2013, 2012, 2011, 2010, 2009, 2008, 2007, 2006, 2005

31 grudnia 2005 - GRH Festung Breslau użyczyła części umundurowania dla Wrocławskiego Teatru Komedia, na potrzeby spektaklu "Rodzina Kerwoodów", którego pokaz premierowy odbył się w noc sylwestrową.

19 grudnia 2005 - GRH Festung Breslau udostępniła część rekwizytów dla najnowszej produkcji filmowej wrocławskiego Stowarzyszenia Filmowego Wrofilm, wspópracującego między innymi z Wrocławską Wytwórnią Filmów Fabularnych. Osadzony w realiach pierwszych miesięcy II Wojny Światowej film "Nauczyciel", w reżyserii Olafa Brzeskiego, to historia opowiadająca o ukrywających się w lasach żołnierzach z rozbitych polskich oddziałów. Premiera filmu ma nastąpić w grudniu 2006 (fot. Wrofilm).

Celem niniejszej witryny internetowej jest tylko i wyłącznie prezentacja działalności Stowarzyszenia Grupa Rekonstrukcji Historycznej Festung Breslau. Witryna ta w żadnym wypadku nie ma na celu propagowania ideologii totalitarnych i w żaden sposób nie jest związana z przekonaniami członków ww. Stowarzyszenia. Przedmioty zawierające symbole ustrojów totalitarnych, prezentowane na niniejszej witrynie, mają jedynie wartość historyczną, dokumentacyjną i poznawczą.

artykuły:


Ucieczka ze stalinowskiego raju


Kobiety w RKKA


Oficerowie polityczni w Armii Czerwonej


Niespokojna emerytura


Sto Gram


Radar i sowieckie myśliwce nocne


Fotografia wojenna


Francuzi w WH i SS


Deutsche Feldpost


Jednostki turkiestańskie w WH i SS


Prasa w Breslau

życie grupy: