ostatnio byliśmy...

Piknik historyczny-Porabka

Noc Muzeów-Kostrzyn

Österreich - Das ende

Na Pragę

Operacja Kozica

Bój o Kołobrzeg

Arnswalde w ogniu

Cunzendorf unter dem Walde 1945

Lettland 1944

nasz udział w filmach:


Untitled Document

:: oferta

Jesteśmy zarejestrowanym i działającym legalnie stowarzyszeniem rekonstrukcyjnym z Wrocławia. Oferta, którą może przedłożyć nasze stowarzyszenie, dotyczy bardzo wielu obszarów związanych z historią i współtworzeniem przedsięwzięć o historycznym charakterze. Mamy także spore doświadczenie w pracy na planie filmowym, dysponując równocześnie szeroką wiedzą historyczną i pokaźnymi zasobami sprzętowymi. Specjalizujemy się odtwarzaniem formacji wojskowych walczących o Breslau i Śląsk w 1945r.Nasz sprzęt w akcji...

Dzięki realizowaniu projektów rekonstrukcyjnych, mamy możliwość zaprezentowania zróżnicowanej gamy mundurów (w wersji letniej i zimowej oraz kamuflażowej), a do tego dość dokładnie odwzorować specyfikę działań na określonych teatrach wojny (front wschodni, zachodni) plus charakterystykę, która ilustruje określone formacje wojskowe. Współpracując z wieloma instytucjami (muzeami, szkołami), władzami na szczeblu samorządowym, wojewódzkim czy krajowym, poznaliśmy nie tylko złożoność funkcjonowania w bardzo rozbudowanych strukturach organizacyjnych, ale też realizowania w ich otoczeniu najróżniejszych projektów historycznych. Przez kilkanaście lat funkcjonowania w środowisku rekonstrukcyjnym, nawiązaliśmy też wiele bardzo cennych kontaktów z krajowymi i zagranicznymi stowarzyszeniami/grupami rekonstrukcji historycznej. W ramach realizacji widowisk historycznych współpracujemy ze specjalistami z dziedziny pirotechniki jak i koncesjonowanymi firmami wypożyczającymi broń hukowa do pozoracji pola walki.

Grupa podzielona jest na dwie strony. Strona niemiecka to sekcje: Wehrmacht, Waffen -SS oraz Luftwaffe. Strona Sowiecka to Armia Czerwona oraz pododdziały 1. Armii Wojska Polskiego na Wschodzie. Wszystkie sekcje są szkolone według regulaminów i podręczników zgodnie z realiami wojny. Przez to nasze stowarzyszenie jest wiodącym na polskim rynku rekonstrukcyjnym pod względem wyszkolenia taktycznego jak i musztrowego. Poza umundurowaniem i wyposażeniem najwyższej jakości dysponujemy sprzętem ciężkim i pojazdami.

W naszych zbiorach posiadamy m.in.:

- armata przeciwpancerna PAK 40 7,5cm - jedyna tego rodzaju armata w Polsce, posiadająca elementy ruchome, które idealnie odzwierciedlają oddanie strzału.

- armata przeciwpancerna PAK 36 3,7cm

- moździerz Gr. W. 34

- RPzB 54 "Panzerschreck" - cztery sztuki

- MG 42 - instalacja gazowa

- rusznica przeciwpancerna PTRD

Pojazdy:

- ciężarówka MAGIRUS/KLÖCKER-HUBOLDT-DEUTZ (S-3000)

- Kfz Steyr 1500 A

- Kdf Volkswagen Kubelwagen TYP82

- motor BMW R 71 z wózkiem bocznym oraz IF08

- motor BMW R 71 Sahara z wózkiem bocznym

Na każdy z maili postaramy się odpowiedzieć.

Pozdrawiamy i zapraszamy do kontaktu: KONTAKT Z NAMI

lub

mail: kontakt.festung@gmail.com

Możesz też wysłać wiadomość poprzez nasz profil na FB:

Zapraszamy do współpracy!

Celem niniejszej witryny internetowej jest tylko i wyłącznie prezentacja działalności Stowarzyszenia Grupa Rekonstrukcji Historycznej Festung Breslau. Witryna ta w żadnym wypadku nie ma na celu propagowania ideologii totalitarnych i w żaden sposób nie jest związana z przekonaniami członków ww. Stowarzyszenia. Przedmioty zawierające symbole ustrojów totalitarnych, prezentowane na niniejszej witrynie, mają jedynie wartość historyczną, dokumentacyjną i poznawczą.

artykuły:


Ucieczka ze stalinowskiego raju


Kobiety w RKKA


Oficerowie polityczni w Armii Czerwonej


Niespokojna emerytura


Sto Gram


Radar i sowieckie myśliwce nocne


Fotografia wojenna


Francuzi w WH i SS


Deutsche Feldpost


Jednostki turkiestańskie w WH i SS


Prasa w Breslau

życie grupy: