ostatnio byliśmy...

Operacja Kozica

Bój o Kołobrzeg

Arnswalde w ogniu

Cunzendorf unter dem Walde 1945

Lettland 1944

Kontratak Langhorsta

Powstanie Warszawskie

Powrót do Arnhem

Szkolenie spadochronowe

nasz udział w filmach:


Untitled Document

:: oferta

Jesteśmy zarejestrowanym i działającym legalnie Stowarzyszeniem rekonstrukcyjnym z Wrocławia, zajmującym się odtwarzaniem formacji wojskowych walczących o Breslau w 1945 roku.
Nasze późnowojenne uzbrojenie i umundurowanie znakomicie wpisuje się w profil imprez reenactingowych dotyczących wszystkich frontów schyłku drugiej wojny światowej, jednakże jesteśmy w stanie dopasować je również do wcześniejszych okresów. Grupa dysponuje również sprzętem i ubiorami przeznaczonymi do działań zimowych.
Dysponujemy namiotami wojskowymi i kompletnym wyposażeniem obozowiska polowego (skrzynie amunicyjne, pojemniki na pociski artyleryjskie, osobiste wyposażenie żołnierzy, itd), gniazda ciężkiego karabinu maszynowego (hukowa replika MG34 lub MG42) oraz stanowiska moździerza Gr.W. 34, co przedstawić możemy w postaci dioram.
Możemy również zaprezentować się w postaci muzealnej wystawy, na której przedstawić możemy szerokie spektrum hełmów wojskowych różnego typu, różnorodne uzbrojenie i wyposażenie wojsk niemieckich i sowieckich, przedmioty codziennego użytku, książki i wydawnictwa prasowe z okresu wojny oraz cały szereg innych, równie ciekawych przedmiotów związanych z drugą wojną światową.


Nasz sprzęt w akcji...

Dzięki różnorodności formacji, jakie odtwarzają nasi członkowie, jesteśmy w stanie zaprezentować całą galerię umundurowania wojsk niemieckich (WH, SS, LW) oraz radzieckich, w pełnej gamie kamuflaży i wyposażenia. Posiadamy również dobrze wyposażoną sekcję Armii Czerwonej, która może pochwalić się unikatową repliką rusznicy przeciwpancernej PTRD.
Dysponujemy również znakomitej jakości hukową repliką armaty przeciwpancernej 37 mm PAK 35/36, oraz jedyną w kraju repliką pojazdu SdKfz 302 Goliath.
Chętnie służymy pomocą w zakresie wypożyczania pojazdów, oraz konsultacji merytorycznych na potrzeby filmowe, teatralne, etc. Grupa przygotowana jest również do udziału w filmach i przedstawieniach teatralnych. Bardzo chętnie bierzemy udział prelekcjach szkolnych dotyczacych historii walk o Wrocław, wraz z zaprezentowaniem umundurowania i uzbrojenia obu stron konfliktu. KONTAKT Z NAMI

lub

mail: kontakt.festung@gmail.com

Zapraszamy do współpracy!

Celem niniejszej witryny internetowej jest tylko i wyłącznie prezentacja działalności Stowarzyszenia Grupa Rekonstrukcji Historycznej Festung Breslau. Witryna ta w żadnym wypadku nie ma na celu propagowania ideologii totalitarnych i w żaden sposób nie jest związana z przekonaniami członków ww. Stowarzyszenia. Przedmioty zawierające symbole ustrojów totalitarnych, prezentowane na niniejszej witrynie, mają jedynie wartość historyczną, dokumentacyjną i poznawczą.

artykuły:


Kobiety w RKKA


Oficerowie polityczni w Armii Czerwonej


Niespokojna emerytura


Sto Gram


Radar i sowieckie myśliwce nocne


Fotografia wojenna


Francuzi w WH i SS


Deutsche Feldpost


Jednostki turkiestańskie w WH i SS


Prasa w Breslau

życie grupy: