ostatnio byliśmy...

Piknik historyczny-Porabka

Noc Muzeów-Kostrzyn

Österreich - Das ende

Na Pragę

Operacja Kozica

Bój o Kołobrzeg

Arnswalde w ogniu

Cunzendorf unter dem Walde 1945

Lettland 1944

nasz udział w filmach:


Untitled Document

:: Eesti 1944 - Valga MilFest 2017.

Rekonstrukcja odbyła się w ostatni weekend lipca w ramach 9. Międzynarodowego Festiwalu Militarnego w Valdze. Była to nasza 3 edycja tego festiwalu. Nasza grupa w sile sekcji Wehrmachtu (Heer) oraz Waffen SS wystąpiła jako:

- drużyna niszczycieli czołgów z 30. Dywizji Piechoty, która utrzymywała linię frontu wokół Valgi;

- drużyna grenadierów z estońskiej 20. Dywizji Grenadierów SS, która była sukcesywnie spychana przez Armię Czerwoną znad Narwy.

Wraz z nami wzięli udział również członkowie zaprzyjaźnionej z nami czeskiej grupy KVH Schwarzwald. Oprócz samej rekonstrukcji mieliśmy okazję zaprezentować się podczas parady i życia obozowego. Nawiązaliśmy wiele przydatnych międzynarodowych kontaktów, które powinny zaowocować wieloma ciekawymi projektami w przyszłości. Chcemy również podziękować naszym estońskim kolegom z Front Line Eesti za zaproszenie i gościnę. Część zdjęć autorstwa naszej fińskiej koleżanki Sofii Björklund

powrót

Celem niniejszej witryny internetowej jest tylko i wyłącznie prezentacja działalności Stowarzyszenia Grupa Rekonstrukcji Historycznej Festung Breslau. Witryna ta w żadnym wypadku nie ma na celu propagowania ideologii totalitarnych i w żaden sposób nie jest związana z przekonaniami członków ww. Stowarzyszenia. Przedmioty zawierające symbole ustrojów totalitarnych, prezentowane na niniejszej witrynie, mają jedynie wartość historyczną, dokumentacyjną i poznawczą.

artykuły:


Ucieczka ze stalinowskiego raju


Kobiety w RKKA


Oficerowie polityczni w Armii Czerwonej


Niespokojna emerytura


Sto Gram


Radar i sowieckie myśliwce nocne


Fotografia wojenna


Francuzi w WH i SS


Deutsche Feldpost


Jednostki turkiestańskie w WH i SS


Prasa w Breslau

życie grupy: